Connor-Winfield DOT050V-019.2M
DOT050V-019.2M picture photo
Mfg. Part Number
DOT050V-019.2M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
DOT050V-019.2M.pdf
Availability of DOT050V-019.2M
QUANTITY
DOT050V-019.2M Order Process
Ship out your order
Specifications of DOT050V-019.2M
Internal Part NumberEIS-DOT050V-019.2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDOT050F and DOT050V TCXOs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDOT050V
PackagingCut Tape (CT)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.555" L x 0.360" W (13.60mm x 9.15mm)
Height0.270" (6.86mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DOT050V-019.2M
Related LinksDOT050V, DOT050V-019.2M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
DOT050V-019.2M Details Description
Related parts for DOT050V-019.2M
MOSFET N-CH 30V 100A TO-220AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 6.1" datasheet.pdf
BCH-500VS-17 BK datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf