JAE Electronics DP1RD20JS2
DP1RD20JS2 picture photo
Mfg. Part Number
DP1RD20JS2
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
CONN RCPT 20POS R/A TOP MT GOLD
Datasheet Download
DP1RD20JS2.pdf
Availability of DP1RD20JS2
QUANTITY
DP1RD20JS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of DP1RD20JS2
Internal Part NumberEIS-DP1RD20JS2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package172
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
SeriesDP1
PackagingBulk
Connector TypeDisplayPort
Number of Contacts20
GenderReceptacle
SpecificationsDisplay Port 1.1a
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle, Horizontal
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DP1RD20JS2
Related LinksDP1RD, DP1RD20JS2 Datasheet, JAE Electronics Distributor
DP1RD20JS2 Details Description
Related parts for DP1RD20JS2
FIXED IND 220NH 442MA 680 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/4W CARBON R-LOG datasheet.pdf
UM10-1860 SAFETY MAT 10M CABLE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf