CUI Inc. DPA120020-Z6-SZ
DPA120020-Z6-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPA120020-Z6-SZ
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Datasheet Download
DPA120020-Z6-SZ.pdf
Availability of DPA120020-Z6-SZ
QUANTITY
DPA120020-Z6-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120020-Z6-SZ
Internal Part NumberEIS-DPA120020-Z6-SZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts)2W
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max2W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120020-Z6-SZ
Related LinksDPA1200, DPA120020-Z6-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120020-Z6-SZ Details Description
Related parts for DPA120020-Z6-SZ
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 470K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7MM VERT 2POS PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf