CUI Inc. DPA120040-P12/R-SZ
DPA120040-P12/R-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPA120040-P12/R-SZ
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W
Datasheet Download
DPA120040-P12/R-SZ.pdf
Availability of DPA120040-P12/R-SZ
QUANTITY
DPA120040-P12/R-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120040-P12/R-SZ
Internal Part NumberEIS-DPA120040-P12/R-SZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)400mA
Power (Watts)5W
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max5W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120040-P12/R-SZ
Related LinksDPA120040, DPA120040-P12/R-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120040-P12/R-SZ Details Description
Related parts for DPA120040-P12/R-SZ
RES SMD 1.8 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 10% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
LED COB SMD datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 8POS datasheet.pdf