CUI Inc. DPA120040-P5-SZ
DPA120040-P5-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPA120040-P5-SZ
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W
Datasheet Download
DPA120040-P5-SZ.pdf
Availability of DPA120040-P5-SZ
QUANTITY
DPA120040-P5-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120040-P5-SZ
Internal Part NumberEIS-DPA120040-P5-SZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)400mA
Power (Watts)5W
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max5W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120040-P5-SZ
Related LinksDPA1200, DPA120040-P5-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120040-P5-SZ Details Description
Related parts for DPA120040-P5-SZ
MODULE RCVR 868/915MHZ ASK/FSK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE CLAMP .44" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
MODULE DIODE 160A INT-A-PAK datasheet.pdf