CUI Inc. DPA120060-P13
DPA120060-P13 picture photo
Mfg. Part Number
DPA120060-P13
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 7W
Datasheet Download
DPA120060-P13.pdf
Availability of DPA120060-P13
QUANTITY
DPA120060-P13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120060-P13
Internal Part NumberEIS-DPA120060-P13
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)600mA
Power (Watts)7W
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 1.7mm I.D. x 4mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max7W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120060-P13
Related LinksDPA120, DPA120060-P13 Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120060-P13 Details Description
Related parts for DPA120060-P13
RES SMD 39K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC SMC datasheet.pdf
1000 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 27UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 1.5KV RAD datasheet.pdf