CUI Inc. DPA120060-P5
DPA120060-P5 picture photo
Mfg. Part Number
DPA120060-P5
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 7W
Datasheet Download
DPA120060-P5.pdf
Availability of DPA120060-P5
QUANTITY
DPA120060-P5 Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120060-P5
Internal Part NumberEIS-DPA120060-P5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)600mA
Power (Watts)7W
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max7W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120060-P5
Related LinksDPA120, DPA120060-P5 Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120060-P5 Details Description
Related parts for DPA120060-P5
CONN HEADER R/A .100 18POS 15AU datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE DIGITL 300PSI datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP 3.3F 2.7V THROUGH HOLE datasheet.pdf
ACCY MOB ORING&GASKET .020 6PK datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.0MM WHITE datasheet.pdf