CUI Inc. DPD090010-Z7N-SZ
DPD090010-Z7N-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPD090010-Z7N-SZ
Brief Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 9V 900MW
Datasheet Download
DPD090010-Z7N-SZ.pdf
Availability of DPD090010-Z7N-SZ
QUANTITY
DPD090010-Z7N-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPD090010-Z7N-SZ
Internal Part NumberEIS-DPD090010-Z7N-SZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)1A
Power (Watts)900mW
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Size / Dimension2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.5mm x 42.5mm x 37.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max900mW
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPD090010-Z7N-SZ
Related LinksDPD09001, DPD090010-Z7N-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPD090010-Z7N-SZ Details Description
Related parts for DPD090010-Z7N-SZ
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH DUAL GATE 6V SOT343R datasheet.pdf
RES SMD 1.09K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-M-575-I2 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .380" datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
P1 CASSETTE LABEL VINYL 1.00 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 101W datasheet.pdf
FUSE-D4 80A T GL/GG 500VAC datasheet.pdf