CUI Inc. DPD120020-P5/RN-SZ
DPD120020-P5/RN-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPD120020-P5/RN-SZ
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Datasheet Download
DPD120020-P5/RN-SZ.pdf
Availability of DPD120020-P5/RN-SZ
QUANTITY
DPD120020-P5/RN-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPD120020-P5/RN-SZ
Internal Part NumberEIS-DPD120020-P5/RN-SZ
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts)2W
No Load Power Consumption-
PolarizationNegative Center
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.5mm x 42.5mm x 37.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max2W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPD120020-P5/RN-SZ
Related LinksDPD120020, DPD120020-P5/RN-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPD120020-P5/RN-SZ Details Description
Related parts for DPD120020-P5/RN-SZ
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 10A TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
104MM DIA DIFFUSE WHT LED RNG datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RJICORDIP20OVERMANG RJ45 22/1S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
LASER DIODE datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CBL 1COND 8AWG 600V TAN 1000' datasheet.pdf