CUI Inc. DPD120020-P7/RN-SZ
DPD120020-P7/RN-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPD120020-P7/RN-SZ
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Datasheet Download
DPD120020-P7/RN-SZ.pdf
Availability of DPD120020-P7/RN-SZ
QUANTITY
DPD120020-P7/RN-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPD120020-P7/RN-SZ
Internal Part NumberEIS-DPD120020-P7/RN-SZ
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts)2W
No Load Power Consumption-
PolarizationNegative Center
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Size / Dimension2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.5mm x 42.5mm x 37.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max2W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPD120020-P7/RN-SZ
Related LinksDPD120020, DPD120020-P7/RN-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPD120020-P7/RN-SZ Details Description
Related parts for DPD120020-P7/RN-SZ
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IMPACT DC 4X16 GL SN/PB datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf