CUI Inc. DPD120020-P9/RN-SZ
DPD120020-P9/RN-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPD120020-P9/RN-SZ
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Datasheet Download
DPD120020-P9/RN-SZ.pdf
Availability of DPD120020-P9/RN-SZ
QUANTITY
DPD120020-P9/RN-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPD120020-P9/RN-SZ
Internal Part NumberEIS-DPD120020-P9/RN-SZ
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts)2W
No Load Power Consumption-
PolarizationNegative Center
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.5mm x 42.5mm x 37.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max2W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPD120020-P9/RN-SZ
Related LinksDPD120020, DPD120020-P9/RN-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPD120020-P9/RN-SZ Details Description
Related parts for DPD120020-P9/RN-SZ
RES SMD 14.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN JACK BULKHEAD REAR MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
METRAL 4000 SIG HDR 2 MOD 8 ROW datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
DEV TOOL MPC564XB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIE MCP/2,8 0,35 MM datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf