CUI Inc. DPD120030-Z5N
DPD120030-Z5N picture photo
Mfg. Part Number
DPD120030-Z5N
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W
Datasheet Download
DPD120030-Z5N.pdf
Availability of DPD120030-Z5N
QUANTITY
DPD120030-Z5N Order Process
Ship out your order
Specifications of DPD120030-Z5N
Internal Part NumberEIS-DPD120030-Z5N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)300mA
Power (Watts)4W
No Load Power Consumption-
PolarizationNegative Center
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.36" L x 1.99" W x 1.61" H (60.0mm x 50.5mm x 41.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max4W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPD120030-Z5N
Related LinksDPD120, DPD120030-Z5N Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPD120030-Z5N Details Description
Related parts for DPD120030-Z5N
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SR BTS PC 8 ASY EPV datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf