CUI Inc. DPD120050-Z1RP
DPD120050-Z1RP picture photo
Mfg. Part Number
DPD120050-Z1RP
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Datasheet Download
DPD120050-Z1RP.pdf
Availability of DPD120050-Z1RP
QUANTITY
DPD120050-Z1RP Order Process
Ship out your order
Specifications of DPD120050-Z1RP
Internal Part NumberEIS-DPD120050-Z1RP
Lead Free Status / RoHS Status
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)500mA
Power (Watts)6W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Tip, Negative Sleeve
Operating Temperature-
Output ConnectorPhono Plug, 3.5mm O.D. x 14.0mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max6W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPD120050-Z1RP
Related LinksDPD1200, DPD120050-Z1RP Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPD120050-Z1RP Details Description
Related parts for DPD120050-Z1RP
CAP TACTILE SQUARE WHITE datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CAP SENSOR SWITCH 16CH 32VQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 34POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf