Panduit DPF18-205FIB-M
DPF18-205FIB-M picture photo
Mfg. Part Number
DPF18-205FIB-M
Brief Description
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp
Datasheet Download
DPF18-205FIB-M.pdf
Availability of DPF18-205FIB-M
QUANTITY
DPF18-205FIB-M Order Process
Ship out your order
Specifications of DPF18-205FIB-M
Internal Part NumberEIS-DPF18-205FIB-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Terminal TypeStandard
GenderFemale
Tab Width0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm)
Tab Thickness0.032" (0.81mm)
Tab Length-
Length - Overall0.780" (19.81mm)
Contact MaterialBrass
Contact FinishTin
Insulation Diameter0.080" ~ 0.133" (2.03mm ~ 3.38mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPF18-205FIB-M
Related LinksDPF18-2, DPF18-205FIB-M Datasheet, Panduit Distributor
DPF18-205FIB-M Details Description
Related parts for DPF18-205FIB-M
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 0.5A SOT89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
THERMAL PAD 25X25X2MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf