Talema Group LLC DPO-2.0-100
DPO-2.0-100 picture photo
Mfg. Part Number
DPO-2.0-100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100UH 2A 109 MOHM TH
Datasheet Download
DPO-2.0-100.pdf
Availability of DPO-2.0-100
QUANTITY
DPO-2.0-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of DPO-2.0-100
Internal Part NumberEIS-DPO-2.0-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesDP
PackagingTray
TypeToroidal
Material - Core-
Inductance100µH
Tolerance-
Current Rating2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)109 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.748" Dia x 0.315" W (19.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPO-2.0-100
Related LinksDPO-2, DPO-2.0-100 Datasheet, Talema Group LLC Distributor
DPO-2.0-100 Details Description
Related parts for DPO-2.0-100
RES SMD 442 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 2.10A STRAP datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY ESD SLOT T/H HEX datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 119.4 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
LOCHEINSATZ MINI-KOAX 8PAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf