TE Connectivity DQ7534-330M
DQ7534-330M picture photo
Mfg. Part Number
DQ7534-330M
Brief Description
FIXED IND 33UH 910MA 240 MOHM
Datasheet Download
DQ7534-330M.pdf
Availability of DQ7534-330M
QUANTITY
DQ7534-330M Order Process
Ship out your order
Specifications of DQ7534-330M
Internal Part NumberEIS-DQ7534-330M
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating910mA
Current - Saturation910mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DQ7534-330M
Related LinksDQ753, DQ7534-330M Datasheet, TE Connectivity Distributor
DQ7534-330M Details Description
Related parts for DQ7534-330M
IC RS232 5V DRVR 15KVESD 28-SOIC datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SERVER RACK METAL 78.70X28.19" datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
DGTL ISOLATOR 5KV 2CH I2C 16SOIC datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-1000' BLACK datasheet.pdf
SLZF 5.08/13/180FI SN OR BX datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf