TE Connectivity Raychem Cable Protection DR-25-TW-1-1/4-0-SP
DR-25-TW-1-1/4-0-SP picture photo
Mfg. Part Number
DR-25-TW-1-1/4-0-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
DR-25-TW-1-1/4-0-SP.pdf
Availability of DR-25-TW-1-1/4-0-SP
QUANTITY
DR-25-TW-1-1/4-0-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of DR-25-TW-1-1/4-0-SP
Internal Part NumberEIS-DR-25-TW-1-1/4-0-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DR-25-TW-1-1/4-0-SP
DR-25-TW-1-1/4-0-SP Details Description
Related parts for DR-25-TW-1-1/4-0-SP
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf