Murata Electronics North America DRB05110G25M30B00R
DRB05110G25M30B00R picture photo
Mfg. Part Number
DRB05110G25M30B00R
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DRB05110G25M30B00R.pdf
Availability of DRB05110G25M30B00R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DRB05110G25M30B00R Order Process
Ship out your order
Specifications of DRB05110G25M30B00R
Internal Part NumberEIS-DRB05110G25M30B00R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DRB05110G25M30B00R today.
SeriesDRB05110G2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1.5k reel
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DRB05110G25M30B00R
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDRB05110G, DRB05110G25M30B00R Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DRB05110G25M30B00R Details Description
Related parts for DRB05110G25M30B00R
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC REG LINEAR 3.3V/ADJ 8-TDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1.5W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 60POS datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
37POS F R/A .318 FILT. 1300PF datasheet.pdf