Crydom DRC3R40A400
DRC3R40A400 picture photo
Mfg. Part Number
DRC3R40A400
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
REV 400V 7.6A 230 VAC NO AUX
Datasheet Download
DRC3R40A400.pdf
Availability of DRC3R40A400
QUANTITY
DRC3R40A400 Order Process
Ship out your order
Specifications of DRC3R40A400
Internal Part NumberEIS-DRC3R40A400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Relays
FamilySolid State Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DRC3R40A400
Related LinksDRC3R, DRC3R40A400 Datasheet, Crydom Distributor
DRC3R40A400 Details Description
Related parts for DRC3R40A400
IDC CABLE - ASC16H/AE16M/ASC16H datasheet.pdf
IDE4K 1.8" FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 5W T18 datasheet.pdf
MW35-C HY 18AWG 1KG/2.2LBS SPOOL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf