Murata Electronics North America DRR0602G200PTC00T
DRR0602G200PTC00T picture photo
Mfg. Part Number
DRR0602G200PTC00T
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DRR0602G200PTC00T.pdf
Availability of DRR0602G200PTC00T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DRR0602G200PTC00T Order Process
Ship out your order
Specifications of DRR0602G200PTC00T
Internal Part NumberEIS-DRR0602G200PTC00T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DRR0602G200PTC00T today.
SeriesDRR0602G20
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DRR0602G200PTC00T
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDRR0602G, DRR0602G200PTC00T Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DRR0602G200PTC00T Details Description
Related parts for DRR0602G200PTC00T
TRANS NPN DARL 80V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
SOLENOID OPEN 3/4" CONT 12VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EN3 POSITIONER 20AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
POT 1M OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 19.660800 MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 140MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf