Texas Instruments DS10BR150TSD/NOPB
DS10BR150TSD/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS10BR150TSD/NOPB
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC REDRIVER LVDS 1CH 1GBPS 8WSON
Datasheet Download
DS10BR150TSD/NOPB.pdf
Availability of DS10BR150TSD/NOPB
QUANTITY
DS10BR150TSD/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS10BR150TSD/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS10BR150TSD/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Speed LVDS
Signal Conditioning Applications
PCN Design/SpecificationCopper Wire Update 14/May/2015
Manufacturer Product PageDS10BR150TSD/NOPB Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, ReDriver
ApplicationsLVDS
InputCML, LVDS, LVPECL
OutputLVDS
Data Rate (Max)1Gbps
Number of Channels1
Delay Time380ps
Signal Conditioning-
Capacitance - Input1.7pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply16mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS10BR150TSD/NOPB
Related LinksDS10BR15, DS10BR150TSD/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS10BR150TSD/NOPB Details Description
Related parts for DS10BR150TSD/NOPB
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
HDWR TERM SOLDER PLAST CASE 1PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVSR CPU 32K EEPROM 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 590 OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf