Maxim Integrated DS1100LZ-25+
DS1100LZ-25+ picture photo
Mfg. Part Number
DS1100LZ-25+
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Delay Lines
Brief Description
IC DELAY LINE 5TAP 25NS 8SOIC
Datasheet Download
DS1100LZ-25+.pdf
Availability of DS1100LZ-25+
QUANTITY
DS1100LZ-25+ Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1100LZ-25+
Internal Part NumberEIS-DS1100LZ-25+
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Delay Lines
Series-
PackagingTube
Number of Taps/Steps5
FunctionNonprogrammable
Delay to 1st Tap5ns
Tap Increment5ns
Available Total Delays25ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1100LZ-25+
Related LinksDS1100, DS1100LZ-25+ Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1100LZ-25+ Details Description
Related parts for DS1100LZ-25+
RES SMD 75K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIG DO DUAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IO NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
TWZR PAIR BLADE TIP 15.75MM datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF FIXED datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf