Maxim Integrated DS1100LZ-45
DS1100LZ-45 picture photo
Mfg. Part Number
DS1100LZ-45
Brief Description
IC DELAY LINE 5TAP 45NS 8SOIC
Datasheet Download
DS1100LZ-45.pdf
Availability of DS1100LZ-45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DS1100LZ-45 Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1100LZ-45
Internal Part NumberEIS-DS1100LZ-45
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Long-Term Supply Program
Standard Package100
Series-
PackagingTube
Number of Taps/Steps5
FunctionNonprogrammable
Delay to 1st Tap9ns
Tap Increment9ns
Available Total Delays45ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1100LZ-45
Related LinksDS110, DS1100LZ-45 Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1100LZ-45 Details Description
Related parts for DS1100LZ-45
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT HW ADAPTER HWIC W/FLYI datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 50POS M-M 3.0M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
PLUG INLINE 1PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
REFLECTOR RND 1POS 50MM X 23.9MM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf