Maxim Integrated DS1100U-250/T&R
DS1100U-250/T&R picture photo
Mfg. Part Number
DS1100U-250/T&R
Brief Description
IC DELAY LINE 5TAP 250NS 8UMAX
Datasheet Download
DS1100U-250/T&R.pdf
Availability of DS1100U-250/T&R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DS1100U-250/T&R Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1100U-250/T&R
Internal Part NumberEIS-DS1100U-250/T&R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesDecoupling Requirements for the DS1077/DS1085 EconOscillators
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps5
FunctionNonprogrammable
Delay to 1st Tap50ns
Tap Increment50ns
Available Total Delays250ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-uMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1100U-250/T&R
Related LinksDS1100U, DS1100U-250/T&R Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1100U-250/T&R Details Description
Related parts for DS1100U-250/T&R
EMITTER IR 950NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-DFN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 42V datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 3/4" datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 9POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DOUBLE M8 SHORT M8 CN PNP NO datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf