Maxim Integrated DS1110LE-200+
DS1110LE-200+ picture photo
Mfg. Part Number
DS1110LE-200+
Brief Description
IC DELAY LN 10TAP 200NS 14TSSOP
Datasheet Download
DS1110LE-200+.pdf
Availability of DS1110LE-200+
QUANTITY
DS1110LE-200+ Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1110LE-200+
Internal Part NumberEIS-DS1110LE-200+
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package96
FunctionNonprogrammable
Delay to 1st Tap20ns
Tap Increment20ns
Available Total Delays200ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1110LE-200+
Related LinksDS1110, DS1110LE-200+ Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1110LE-200+ Details Description
Related parts for DS1110LE-200+
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.63V SOT23 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VINYL MAT STATFREE DK BLU 18"X50 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf