Texas Instruments DS25BR204EVK/NOPB
DS25BR204EVK/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS25BR204EVK/NOPB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
KIT DEV DS25BR204 REPEATER
Datasheet Download
DS25BR204EVK/NOPB.pdf
Availability of DS25BR204EVK/NOPB
QUANTITY
DS25BR204EVK/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS25BR204EVK/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS25BR204EVK/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, LVDS, Repeater
Embedded-
Utilized IC / PartDS25BR204
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS25BR204EVK/NOPB
Related LinksDS25BR20, DS25BR204EVK/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS25BR204EVK/NOPB Details Description
Related parts for DS25BR204EVK/NOPB
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25mA Backlight 16-WQFN (3x3) datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
ACS CAP 602 250V04 datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 70MA 16.6 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
25P F R/A 370 CLIP 4-40 370PF datasheet.pdf