Texas Instruments DS25BR440TSQX/NOPB
DS25BR440TSQX/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS25BR440TSQX/NOPB
Brief Description
IC REDRIVER LVDS 4CH 40LLP
Datasheet Download
DS25BR440TSQX/NOPB.pdf
Availability of DS25BR440TSQX/NOPB
QUANTITY
DS25BR440TSQX/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS25BR440TSQX/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS25BR440TSQX/NOPB
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, ReDriver
Data Rate (Max)3.125Gbps
Number of Channels4
Delay Time400ps
Signal ConditioningInput Equalization, Output Pre-Emphasis
Capacitance - Input1.7pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply162mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case40-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-LLP-EP (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS25BR440TSQX/NOPB
Related LinksDS25BR440, DS25BR440TSQX/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS25BR440TSQX/NOPB Details Description
Related parts for DS25BR440TSQX/NOPB
Connector Header 4 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TRIAC 800V 8A TO220AB datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2.7A SOT1061 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 33UH 4LINE SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 706MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf