Murata Electronics North America DS306-54Y5S101M50
DS306-54Y5S101M50 picture photo
Mfg. Part Number
DS306-54Y5S101M50
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DS306-54Y5S101M50.pdf
Availability of DS306-54Y5S101M50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DS306-54Y5S101M50 Order Process
Ship out your order
Specifications of DS306-54Y5S101M50
Internal Part NumberEIS-DS306-54Y5S101M50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DS306-54Y5S101M50 today.
SeriesDS306-54Y5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DS306-54Y5S101M50
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDS306-54, DS306-54Y5S101M50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DS306-54Y5S101M50 Details Description
Related parts for DS306-54Y5S101M50
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROC 529FCBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.425W datasheet.pdf