Murata Electronics North America DS306-55B470M50
DS306-55B470M50 picture photo
Mfg. Part Number
DS306-55B470M50
Datasheet Download
DS306-55B470M50.pdf
Availability of DS306-55B470M50
QUANTITY
DS306-55B470M50 Order Process
Ship out your order
Specifications of DS306-55B470M50
Internal Part NumberEIS-DS306-55B470M50
Delivery TimeIn stock, ship DS306-55B470M50 today.
SeriesDS306-55B
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DS306-55B470M50
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDS306-5, DS306-55B470M50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DS306-55B470M50 Details Description
Related parts for DS306-55B470M50
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 12V +/-15V 55W datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
IC IPS SW LOW SIDE D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 6POS T/H datasheet.pdf
RES 41.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf