Texas Instruments DS90C032BTMX/NOPB
DS90C032BTMX/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS90C032BTMX/NOPB
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC LINE RCVR LVDS QUAD 16-SOIC
Datasheet Download
DS90C032BTMX/NOPB.pdf
Availability of DS90C032BTMX/NOPB
QUANTITY
DS90C032BTMX/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS90C032BTMX/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS90C032BTMX/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOIC Pkg Wire Bonding 20/Mar/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeReceiver
ProtocolLVDS
Number of Drivers/Receivers0/4
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS90C032BTMX/NOPB
Related LinksDS90C032, DS90C032BTMX/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS90C032BTMX/NOPB Details Description
Related parts for DS90C032BTMX/NOPB
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 49UBGA datasheet.pdf
STRIP UNMARK 3 STD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf