IXYS Corporation DSA50C150HB
DSA50C150HB picture photo
Mfg. Part Number
DSA50C150HB
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO247
Datasheet Download
DSA50C150HB.pdf
Availability of DSA50C150HB
QUANTITY
DSA50C150HB Order Process
Ship out your order
Specifications of DSA50C150HB
Internal Part NumberEIS-DSA50C150HB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If880mV @ 25A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 150V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247AD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSA50C150HB
Related LinksDSA50, DSA50C150HB Datasheet, IXYS Corporation Distributor
DSA50C150HB Details Description
Related parts for DSA50C150HB
DSUB CABLE - CMM37G/AE37M/X datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 7.3A TO220 datasheet.pdf
RES 900 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AP,STR,CDY,PSA datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf