Microchip Technology DSC1001AI2-014.3180T
DSC1001AI2-014.3180T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001AI2-014.3180T
Brief Description
OSC MEMS 14.318MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001AI2-014.3180T.pdf
Availability of DSC1001AI2-014.3180T
QUANTITY
DSC1001AI2-014.3180T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001AI2-014.3180T
Internal Part NumberEIS-DSC1001AI2-014.3180T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.318MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001AI2-014.3180T
Related LinksDSC1001AI2, DSC1001AI2-014.3180T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001AI2-014.3180T Details Description
Related parts for DSC1001AI2-014.3180T
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK GEN LVPECL DIFF 8-TSSOP datasheet.pdf
IC REG 5-OUT FOR TFT-LCD 38QFN datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 58.6KSPS 14-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
CABLE PWR IN 350MM FLYLEAD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 20.7MM datasheet.pdf
HOLD DOWN BLADE datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf