Microchip Technology DSC1001BE1-125.0000T
DSC1001BE1-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001BE1-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001BE1-125.0000T.pdf
Availability of DSC1001BE1-125.0000T
QUANTITY
DSC1001BE1-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001BE1-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1001BE1-125.0000T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8.7mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001BE1-125.0000T
Related LinksDSC1001BE1, DSC1001BE1-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001BE1-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1001BE1-125.0000T
TRIMMER 50K OHM 0.15W TH datasheet.pdf