Microchip Technology DSC1001CE1-014.3182
DSC1001CE1-014.3182 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001CE1-014.3182
Brief Description
OSC MEMS 14.3182MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001CE1-014.3182.pdf
Availability of DSC1001CE1-014.3182
QUANTITY
DSC1001CE1-014.3182 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001CE1-014.3182
Internal Part NumberEIS-DSC1001CE1-014.3182
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1001
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.3182MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001CE1-014.3182
Related LinksDSC1001CE, DSC1001CE1-014.3182 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001CE1-014.3182 Details Description
Related parts for DSC1001CE1-014.3182
JUMPER-H1507TR/A2015Y/X 3" datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 7A 8-SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 70POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
FLAT TOP PANEL 1PC EXTRUSION datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 38MM datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf