Microchip Technology DSC1001CI2-025.0012
DSC1001CI2-025.0012 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001CI2-025.0012
Brief Description
OSC MEMS 25.0012MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001CI2-025.0012.pdf
Availability of DSC1001CI2-025.0012
QUANTITY
DSC1001CI2-025.0012 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001CI2-025.0012
Internal Part NumberEIS-DSC1001CI2-025.0012
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25.0012MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001CI2-025.0012
Related LinksDSC1001CI, DSC1001CI2-025.0012 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001CI2-025.0012 Details Description
Related parts for DSC1001CI2-025.0012
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AC datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.8PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8TDFN datasheet.pdf
SENS 2000PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.73A 3UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RES 1.32 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
1-1/4" PET BRAIDED SLEEVING datasheet.pdf
HDM 5SMPO062F062F T datasheet.pdf
FUSE 315A 1000V datasheet.pdf