Microchip Technology DSC1001CL5-030.0000
DSC1001CL5-030.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001CL5-030.0000
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001CL5-030.0000.pdf
Availability of DSC1001CL5-030.0000
QUANTITY
DSC1001CL5-030.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001CL5-030.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1001CL5-030.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1001
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)7.2mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001CL5-030.0000
Related LinksDSC1001CL, DSC1001CL5-030.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001CL5-030.0000 Details Description
Related parts for DSC1001CL5-030.0000
MOD PWR ENTRY 10A 125V QC PNL MT datasheet.pdf
CONN CPC RCPT 24POS W/PINS PNLMT datasheet.pdf
IC POT DIGITL 50K 32TAP SOT23-6 datasheet.pdf
IC UNDER VOLTAGE SENS SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 16SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CABLE MS4600 STD XMTR EXT 30 M datasheet.pdf
SQP5 33K 5% MTL FLM datasheet.pdf