Microchip Technology DSC1001DI2-024.5454T
DSC1001DI2-024.5454T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DI2-024.5454T
Brief Description
OSC MEMS 24.5454MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DI2-024.5454T.pdf
Availability of DSC1001DI2-024.5454T
QUANTITY
DSC1001DI2-024.5454T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DI2-024.5454T
Internal Part NumberEIS-DSC1001DI2-024.5454T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1001
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.5454MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DI2-024.5454T
Related LinksDSC1001DI2, DSC1001DI2-024.5454T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DI2-024.5454T Details Description
Related parts for DSC1001DI2-024.5454T
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
IC TXRX 4BIT LVTTL/GTL 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf