Microchip Technology DSC1001DI2-125.0000T
DSC1001DI2-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DI2-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DI2-125.0000T.pdf
Availability of DSC1001DI2-125.0000T
QUANTITY
DSC1001DI2-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DI2-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1001DI2-125.0000T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)8.7mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DI2-125.0000T
Related LinksDSC1001DI2, DSC1001DI2-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DI2-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1001DI2-125.0000T
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.10V 6-UDFN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 700 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
RES 6.805K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
HP2011-030SM, 3 N/C, M16 , ADAPT datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 180MA 2.3 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf