Microchip Technology DSC1001DI5-033.3330
DSC1001DI5-033.3330 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DI5-033.3330
Brief Description
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DI5-033.3330.pdf
Availability of DSC1001DI5-033.3330
QUANTITY
DSC1001DI5-033.3330 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DI5-033.3330
Internal Part NumberEIS-DSC1001DI5-033.3330
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1001
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33.333MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.2mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DI5-033.3330
Related LinksDSC1001DI, DSC1001DI5-033.3330 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DI5-033.3330 Details Description
Related parts for DSC1001DI5-033.3330
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
BAG MOISTURE BARRIER 4"X6" 100PK datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
RELAY AC CUR SENS 120VAC CHAS MT datasheet.pdf