Microchip Technology DSC1001DL2-001.4850T
DSC1001DL2-001.4850T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DL2-001.4850T
Brief Description
OSC MEMS 1.4850MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DL2-001.4850T.pdf
Availability of DSC1001DL2-001.4850T
QUANTITY
DSC1001DL2-001.4850T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DL2-001.4850T
Internal Part NumberEIS-DSC1001DL2-001.4850T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1001
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.485MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DL2-001.4850T
Related LinksDSC1001DL2, DSC1001DL2-001.4850T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DL2-001.4850T Details Description
Related parts for DSC1001DL2-001.4850T
IDC CABLE-ASS34A/ AE34G / ASS34A datasheet.pdf
BLADE SET PHIL/SLOT W/POUCH 4PC datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LED PNL MT 11/16" 12V WT YELLOW datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONN HDR .100" SNGL PCB RA 3POS datasheet.pdf