Microchip Technology DSC1001DL5-031.2500
DSC1001DL5-031.2500 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DL5-031.2500
Brief Description
OSC MEMS 31.2500MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DL5-031.2500.pdf
Availability of DSC1001DL5-031.2500
QUANTITY
DSC1001DL5-031.2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DL5-031.2500
Internal Part NumberEIS-DSC1001DL5-031.2500
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1001
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency31.25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)7.2mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DL5-031.2500
Related LinksDSC1001DL, DSC1001DL5-031.2500 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DL5-031.2500 Details Description
Related parts for DSC1001DL5-031.2500
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2A 70 MOHM TH datasheet.pdf