Microchip Technology DSC1004AI1-025.0000T
DSC1004AI1-025.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1004AI1-025.0000T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1004AI1-025.0000T.pdf
Availability of DSC1004AI1-025.0000T
QUANTITY
DSC1004AI1-025.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1004AI1-025.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1004AI1-025.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1004
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1004AI1-025.0000T
Related LinksDSC1004AI1, DSC1004AI1-025.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1004AI1-025.0000T Details Description
Related parts for DSC1004AI1-025.0000T
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-320V 0-.65A datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf