Microchip Technology DSC1004CL2-025.0000T
DSC1004CL2-025.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1004CL2-025.0000T
Brief Description
OSC MEMS 25.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1004CL2-025.0000T.pdf
Availability of DSC1004CL2-025.0000T
QUANTITY
DSC1004CL2-025.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1004CL2-025.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1004CL2-025.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1004
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)6.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1004CL2-025.0000T
Related LinksDSC1004CL2, DSC1004CL2-025.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1004CL2-025.0000T Details Description
Related parts for DSC1004CL2-025.0000T
OSC VCXO 38.88MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET 24-28AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHT 4000K 80CRI 2SMD datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
25POS M R/A .318 TY3 PCB CLIP datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf