Microchip Technology DSC1025BC2-133.0000T
DSC1025BC2-133.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1025BC2-133.0000T
Brief Description
OSC MEMS 133.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1025BC2-133.0000T.pdf
Availability of DSC1025BC2-133.0000T
QUANTITY
DSC1025BC2-133.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1025BC2-133.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1025BC2-133.0000T
FamilyOscillators
SeriesDSC1025
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1025BC2-133.0000T
Related LinksDSC1025BC2, DSC1025BC2-133.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1025BC2-133.0000T Details Description
Related parts for DSC1025BC2-133.0000T
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1" datasheet.pdf
RES SMD 63.4OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTLR SW 200V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SC59 datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf