Microchip Technology DSC1030BI1-025.0000T
DSC1030BI1-025.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1030BI1-025.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1030BI1-025.0000T.pdf
Availability of DSC1030BI1-025.0000T
QUANTITY
DSC1030BI1-025.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1030BI1-025.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1030BI1-025.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1030
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1030BI1-025.0000T
Related LinksDSC1030BI1, DSC1030BI1-025.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1030BI1-025.0000T Details Description
Related parts for DSC1030BI1-025.0000T
TRANS 2PNP PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IGBT MODULE NPT PHASE LEG SP1 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 156.25MHZ 10-LCCC datasheet.pdf
CONN PLUG 22 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FUSE REDUCER CLASS R 400 TO 100A datasheet.pdf
DECODER DYNAM REED SOLOMON ECP3 datasheet.pdf
SNSW 6A SLDR RLR 70507529 datasheet.pdf