Microchip Technology DSC1033AI2-025.0000
DSC1033AI2-025.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033AI2-025.0000
Brief Description
OSC MEMS 25.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033AI2-025.0000.pdf
Availability of DSC1033AI2-025.0000
QUANTITY
DSC1033AI2-025.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033AI2-025.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1033AI2-025.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1033
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead Exposed Pad
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033AI2-025.0000
Related LinksDSC1033AI, DSC1033AI2-025.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033AI2-025.0000 Details Description
Related parts for DSC1033AI2-025.0000
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 20ppm 7pF 60 Ohm -30°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1W MELF datasheet.pdf