Microchip Technology DSC1033AI2-133.0000
DSC1033AI2-133.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033AI2-133.0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033AI2-133.0000.pdf
Availability of DSC1033AI2-133.0000
QUANTITY
DSC1033AI2-133.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033AI2-133.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1033AI2-133.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1033
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033AI2-133.0000
Related LinksDSC1033AI, DSC1033AI2-133.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033AI2-133.0000 Details Description
Related parts for DSC1033AI2-133.0000
CAP ALUM 100000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPA0132 datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 5MM 9.45" datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
85 SIZE HYBRID 1.8 DEG/STEP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf