Microchip Technology DSC1033BI1-064.0000
DSC1033BI1-064.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033BI1-064.0000
Brief Description
OSC MEMS 64.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033BI1-064.0000.pdf
Availability of DSC1033BI1-064.0000
QUANTITY
DSC1033BI1-064.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033BI1-064.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1033BI1-064.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
SeriesDSC1033
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency64MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033BI1-064.0000
Related LinksDSC1033BI, DSC1033BI1-064.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033BI1-064.0000 Details Description
Related parts for DSC1033BI1-064.0000
CONN SOCKET 18-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX YLW 1.2" 5X7 datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf
MOD KUH12A DWG#191456 datasheet.pdf
JT 43C 23#20 20#16 PIN WALL RE datasheet.pdf
1500UF 35V 16X25MM 105C 10000H datasheet.pdf