Microchip Technology DSC1033CC0-016.9344T
DSC1033CC0-016.9344T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033CC0-016.9344T
Brief Description
OSC MEMS 16.9344MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033CC0-016.9344T.pdf
Availability of DSC1033CC0-016.9344T
QUANTITY
DSC1033CC0-016.9344T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033CC0-016.9344T
Internal Part NumberEIS-DSC1033CC0-016.9344T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesDSC1033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16.9344MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033CC0-016.9344T
Related LinksDSC1033CC0, DSC1033CC0-016.9344T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033CC0-016.9344T Details Description
Related parts for DSC1033CC0-016.9344T
BACKSHELL DB50 METALIZED PLASTIC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 30A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 3.6"L X 2.25"W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 5POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 78POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf