Microchip Technology DSC1033CE2-133.0000T
DSC1033CE2-133.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033CE2-133.0000T
Brief Description
OSC MEMS 133.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033CE2-133.0000T.pdf
Availability of DSC1033CE2-133.0000T
QUANTITY
DSC1033CE2-133.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033CE2-133.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1033CE2-133.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033CE2-133.0000T
Related LinksDSC1033CE2, DSC1033CE2-133.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033CE2-133.0000T Details Description
Related parts for DSC1033CE2-133.0000T
SIP HEADER 8 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V 0606 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
IC ONE-CHIP RADIO 64HTQFP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
MINITEK PWR3.0 VT HEADER datasheet.pdf
LED COB WHT DIFF 5700K 300MA SMD datasheet.pdf